Банер
Геврек го промовира првиот спот Патувам
Понеделник, 19 Ноември 2012 21:48

Геврек - ПатувамГрупата Геврек од Охрид го промовираа својот прв видео спот за нумерата "Патувам", а ексклузивно на Битолска Шема можете да го погледнете истиот...

повеќе...
 
Стиховно војување и Филип - Сега или некогаш
Среда, 14 Ноември 2012 22:57

Стиховно Војување & Филип Тодоровски - Сега или некогашСтиховно војување го најавуваат својот нов видео спот, деветти по ред, за нумерата "Сега или некогаш" во соработка со Филип Тодоровски. Воедно оваа нумера е и најава...

повеќе...
 
Кристијан и Фалш бенд - Acoustic cover
Среда, 14 Ноември 2012 22:33

Фалш бендСигурни сме дека до сега ги знаете Кристијан и неговиот Фалш бенд. Она што е најново кај нив е тоа што најавуваат серија на настапи во наредниот период...

повеќе...
 
Terranova Битола во ново светло
Понеделник, 05 Ноември 2012 22:07

Terranova Денес Широк Сокак беше надополнет со новиот оддел за машка облека на Terranovа. На старото место, но во ново руво, Terranova - Битола освен женската ќе ја гради...

повеќе...
 
Едит: Хуманитарна забава за Јована Ѓоргиев
Четврток, 25 Октомври 2012 18:43

Оваа Сабота, 27 Октомври во кафе бар Famous ве покануваме да ја покажите својата солидарност и да присуствувате на хуманитарната забава организирана за Јована Ѓоргиев...

повеќе...
 
Една година МакРап на УКЛО ФМ
Четврток, 18 Октомври 2012 19:19

МакРап УКЛО ФМПочитувани, Укло ФМ официјално слави 1 година од постоењето на МАКРАП емисијата. Фреквенција која веке година дена се одржува успешно во етер, успешно го насочи УКЛО ФМ...

повеќе...
 
"Сцена" воведува свежина во ноќниот живот
Четврток, 18 Октомври 2012 19:10

Ноќен клуб СценаСекогаш се радуваме на ново освежување на забавниот живот во Битола, вчера присуствувавме на едно такво збогатување на ноќниот живот, односно на отворањето на новиот...

повеќе...
 
На Anonymous им е доста од WikiLeaks
Петок, 12 Октомври 2012 18:30

Хакерската група Anonymous издаде соопштение во кое наведуваат дека веќе не ја поддржуваат една од најпознатите страни за објавување на вистината, WikiLeaks и што таа постана...

повеќе...
 
Авто-Мото изложба во Прилеп
Четврток, 11 Октомври 2012 20:07

Авто-мото изложба ПрилепПо повот националниот празник за денот на ослободувањето, 11 Октомври, група на прилепчани организираа изложба на Автомобили и Мотори во центарот на градот...

повеќе...
 
Најдобриот натпревар за Мис доаѓа од Бразил
Среда, 03 Октомври 2012 23:25

Miss BumBumБразилците ја имаат најдобрата идеја за натпревар за Мис, станува збор за натпреварот наречен Мис БумБум на кој победничка е натпреварувачката со најдобро оформен задник...

повеќе...
 
«СтартПретходна12345678910СледнаКрај»

Страна 1 од 285
Банер

Совршен задникЗапочна летото, период во кој...

Секс поза ХидрантВаријација на мошне популарната...

Кратка фризураМодерна и доста женствена, кратката...

повеќе... повеќе... повеќе...
Чупиња Мажи Чудни Разно Природа
 • Настани
 • Музика
 • Спорт
 • Филм
>>15.11.2012 Scena
Backdoor band
>>16.11.2012 Positive
S.A.R.S.
>>16.11.2012 Scena
Hip Hop Chocolate
>>17.11.2012 Scena
dj Venom
Број 1 на светските листи 106.6 fm:

Australia: Black Eyed Peas - Meet Me Halfway
Austria: Robbie Williams - Bodies
Belgium: K3 - Mamase!
America: Jay Sean Feat. Lil Wayne - Down
Canada: The Mission District - So Over You Ep
Denmark: Alphabeat - The Spell
Holland: K3 - Mamase!
Finland: Jarkko Martikainen - Polte Paratiisiin
France: Tom Frager And Gwayav - Lady Melody
Ireland: Cheryl Cole - Fight For This Love
Italy: Noemi and Fiorella Mannoia - L'amore Si Odia
New Zealand: Ke$Ha - Tik Tok
Norway: Kent - Tontarna
Portugal: The Black Eyed Peas - I Gotta Feeling
Spain: Nelly Furtado - Manos al aire
Sweden: Darin - Viva La Vida
Switzerland: Robbie Williams - Bodies
Uk: Cheryl Cole - Fight For This Love
Germany: Robbie Williams - Bodies
Argentina: Nelly Furtado - Manos al aire
Brazil: Lady GaGa - Paparazzi
Luxembourg: Robbie Williams - Bodies
Romania: David Guetta and Kelly Rowland - When Love Takes Over
Chile: Lady Gaga - Poker Face
Turkey: Madonna - Celebration
Poland: Black Eyed Peas - I Gotta Feeling
Ice Age 4: Continental Drift
The Hunger Games
Madagascar 3: Europe's Most Wanted
Фудбалски резултати живо

Последни видеа

  • Miss Reef 2012

   Miss Reef 2012 Chile
  • Секси Романка 18+

   Секси девојка која мошне добро мрда со задникот
  • Еднооки - 24.03.2012

   Еднооки
  • Еднооки - 11.03.2012

   Еднооки
  • Солзи и Смеа - Екстремитети

   Солзи и Смеа - Екстремитети
  • Солзи и Смеа - Магарица

   Солзи и Смеа - Магарица
  • Солзи и Смеа - Око

   Солзи и Смеа - Око
  • Солзи и Смеа - Филм

   Солзи и Смеа - Филм

Дружете не на: