Роденденски СМС пораки
Четврток, 25 Февруари 2010 23:55

На денешен ден пред xx години е родено едно прекрасно бебенце со кое Земјата доби непроценлив дар. На таа неверојатна особа и посакувам среќен роденден и еден прекрасен ден...


Твоите раце да ги допрат ѕвездите на небото, да ти се оствари најубавиот сон, сонцето секогаш да сјае во твојот живот. Сите овие се моите желби за твојот најсреќен роденден.

Заборави на тага, болки и мака, зошто денес само се сака. Не дозволувај никому твоите желби да ги крие... Среќен ти роденден и се што сакаш во кревет да ти спие.

Ти посакувам овој и секој нареден роденден да го поминеш во прегратките на саканата особа, нема ништо посреќно од личноста која е искрено љубена. Среќен роденден.

Долго трагав по поклон, кој е вреден и достоен за тебе. Но не најдов ништо слично, затоа ти се поклонувам самиот себе.

Само дел од она што ти посакувам во моментот ќе биде доволно да бидеш среќен цел живот. Среќен роденден.

Само отворен ум прима мудрост, само отворени раце примаат дарови, само отворено срце прима љубов и само најдрагите личности ја примаат оваа порака. Искрени честитки за најсреќен роденден.

Повторно ти е роденден? Не сакам да те критикувам, но не мислиш дека веќе ти премина во навика?

Премногу желби, но премалку место. Премногу љубов, но пораката е тесна. Премногу чувства, но нема многу зборови... Премногу остана недокажано за овде да се каже, но сепак нешто може: Среќен роденден.

Замисли нешто најубаво, најслатко, додади на тоа бесконечност, прошири го со вечност и украси го со ѕвезди. Само тогаш ќе знаеш што ти посакувам, Среќен роденден.

Ти посакувам да го најдеш она што го посакуваш, да го познаеш веднаш штом ќе го погледнеш, да имаш среќа да го добиеш и способност да го зачуваш засекогаш до себе.

Овој ден нека ти се исполнат сите твои желби и саканата личност секој пат нека биде со тебе, ти посакувам многу среќа во животот и среќен роденден (Симона)

Роденденски СМС пораки
  Cheap Stanozolol Onlineshort term loans . Of course, the choice is not that easy, as there exist great number of different preparations. Notwithstanding, Cialis is the one that definitely differs from all other products.
  • Настани
  • Музика
  • Спорт
  • Филм
>>11.07.2014 Portal
Space Wire, Live
>>11.07.2014 Hauz Bar
Беличанска Трио
>>11.07.2014 Lektira
Brass Brothers
>>11.07.2014 Positive
DjFace / ANDREJ GJOSEV
>>11.07.2014 Rascekor
Latino Fiesta / Ricardo Hernandez & Petar 4
>>12.07.2014 Positive
D.j. Rondevu New York
>>12.07.2014 Hauz Bar
Owl Night Long
>>13.07.2014 Positive
Zoki Conga, Dadoni Trumpet & Dj Mikar LATINO
Број 1 на светските листи 106.6 fm:

Australia: Black Eyed Peas - Meet Me Halfway
Austria: Robbie Williams - Bodies
Belgium: K3 - Mamase!
America: Jay Sean Feat. Lil Wayne - Down
Canada: The Mission District - So Over You Ep
Denmark: Alphabeat - The Spell
Holland: K3 - Mamase!
Finland: Jarkko Martikainen - Polte Paratiisiin
France: Tom Frager And Gwayav - Lady Melody
Ireland: Cheryl Cole - Fight For This Love
Italy: Noemi and Fiorella Mannoia - L'amore Si Odia
New Zealand: Ke$Ha - Tik Tok
Norway: Kent - Tontarna
Portugal: The Black Eyed Peas - I Gotta Feeling
Spain: Nelly Furtado - Manos al aire
Sweden: Darin - Viva La Vida
Switzerland: Robbie Williams - Bodies
Uk: Cheryl Cole - Fight For This Love
Germany: Robbie Williams - Bodies
Argentina: Nelly Furtado - Manos al aire
Brazil: Lady GaGa - Paparazzi
Luxembourg: Robbie Williams - Bodies
Romania: David Guetta and Kelly Rowland - When Love Takes Over
Chile: Lady Gaga - Poker Face
Turkey: Madonna - Celebration
Poland: Black Eyed Peas - I Gotta Feeling
Ice Age 4: Continental Drift
The Hunger Games
Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Последно Вицеви

Застанува полицаец автобус во кој се наоѓаат четориесет Јеховини сведоци. Влегува внатре и го прашува возачот:
- Па добро што е ова?

повеќе...
 

Одат две плавуши во театар и прашуваат на каса:
Извинете имате карти?
Касиерката прашува: За Хамлет?
Плавушите: Не, не за нас...

повеќе...
 

Разговараат дечко и девојка и дечкото и вика на девојката: можи да те викам Ева?
Девојката одговара: Можи, а зошто?
Па дека ми си прва.
А девојката вели: А јас можи да те викам Пежо?
Дечкото: А зошто?
Девојката: Дека ми си 207-ми...

повеќе...

Последно Муабет

Екслузивно и изворно ви ја пренесуваме жалбата која стигна од еден пенис до управата, во други земји ова би се третирало како мобинг, но погледнете каков одговор...

повеќе...
 

Малку хумористичен поглед на тоа како се зборува во светот, а како истата реченица би била кажана кај нас.

Во светот:
Драг колега, долго време не сме се виделе.

повеќе...
 

Жените може да се прогласат за најдобар хардверски Firewall на светот, не верувате, прочитајте го следното мошне едноставно објаснување.

1. Една човечка келија содржи 75MB генетски информации.

повеќе...

Последни СМС пораки

На денешен ден пред xx години е родено едно прекрасно бебенце со кое Земјата доби непроценлив дар. На таа неверојатна особа и посакувам среќен роденден и еден прекрасен ден...

повеќе...
 

Нека оваа порака стигне до тебе, нека те гушне место мене, нека те бакне на овој ден и нека ти посака-СРЕЌЕН РОДЕНДЕН.

повеќе...
 
Кога ја погледнав твојата прекрасна насмевка, допрев нежната рака, срцето засекогаш ми остана твое... Ќе бидам пламен кој никогаш не гасни... пламен кој гори на твојата љубов.
повеќе...